Dotacja na remont świetlicy wiejskiej w Róży Wielkiej

17.04.2019   Autor: Michał Kępiński
---

Do końca roku świetlica wiejska w Róży Wielkiej zyska nowy blask. Gmina Szydłowo na remont tego obiektu pozyskała dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

– To jest bardzo ważny projekt dla lokalnej społeczności dlatego wielki szacunek za to, że gmina Szydłowo przygotowała ten projekt i złożyła, a Urząd Marszałkowski ze swojej strony pozytywie ocenił tą możliwość dofinansowania. Wiemy, że jest to potrzebne dla mieszkańców, którzy tutaj mieszkają. Ta świetlica wiejska zazwyczaj jest takim miejscem gdzie całe życie kulturalne się odbywa - mówi Jacek Bogusławski, etatowy członek zarządu województwa wielkopolskiego.

W ramach inwestycji świetlica wiejska w Róży Wielkiej zyska między innymi nowy dach, okna, elewację, a także zostanie przystosowana dla osób niepełnosprawnych. Remont budynek ma wpłynąć nie tylko na estetykę, ale również wzrost dostępu do kultury czy zwiększenie aktywności edukacyjno-społeczno-kulturalnej lokalnej społeczności.

Całkowita wartość inwestycji to ponad 650 tysięcy złotych z czego dofinansowanie z środków zewnętrznych wynosi prawie 300 tys.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group