VII edycja Kryminalnej Piły. Co w programie?

02.04.2019   Autor: Artur Maras
---

W środę rusza VII edycja Kryminalnej Piły. Festiwal organizowany przez Regionalne Centrum Kultury w Pile co roku przyciąga do miasta miłośników powieści z dreszczykiem. Będzie kryminalna gra miejska dla młodzieży, oraz spotkania z ciekawymi pisarzami kryminałów. Gościem specjalnym festiwalu będzie Katarzyna Bonda.

- Kryminalna Piła 2019 to kolejna kilkudniowa szansa z pisarzami, ekspertami ale też na zabawę, grę. A więc 3. kwietnia rozpoczynamy dwoma spotkaniami autorskimi z Piotrem Lianą i Pasierskim. Dowiemy się m.in. jak trują autorzy powieści kryminalnych. 4. kwietnia taki dzień bardziej policyjny a więc z jednej strony Kazimierz Kyrcz – pisarz, który tworzy powieści kryminalne i dziennikarz Grzegorz Głuszak, który opowie o kulisach sprawy Tomasza Komendy - zachęca podinsp. Leszek Koźmiński, organizator festiwalu.

Piąty kwietnia upłynie pod znakiem spotkania z Katarzyną Bondą – niekwestionowaną królową polskiego kryminału oraz profilerem kryminalnym Bogdanem Lachem.

Ostatniego dnia czyli 6. kwietnia wyjątkowo nie w Regionalnym Centrum Kultury, a w budynku Szkoły Policji w Pile odbędzie się finał festiwalu w trakcie, którego zostanie wręczona nagroda dla Najlepszej Polskiej Miejskiej Powieści Kryminalnej 2018 roku. Z 78 nadesłanych zgłoszeń kapituła wybrała 5 nominowanych książek. Festiwalowi towarzyszą także warsztaty kryminalistyczne, wystawy, biletowany pokaz filmów oraz gra miejska w trakcie której uczestnicy muszą rozwikłać kryminalną zagadkę.

Organizatorami Kryminalnej Piły są Regionalne Centrum Kultury w Pile oraz Szkoła Policji w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group