Asta Video Fest

MIKI RUN - bieg dla Mikołaja już w czerwcu

25.03.2019   Autor: Redakcja
---

Miki Run - Charytatywny bieg dla Mikołaja jest drugim takim biegiem terenowym z przeszkodami zorganizowanym w Pile a cały uzyskany dochód z tego wydarzenia  zostanie przekazany na operację 10-cio miesięcznego Mikołaja Olszewskiego.

Mikołaj urodził się z poważną wadą ręki, brakiem przedramienia i nadgarstka. Chłopiec przeszedł już kilka konsultacji lekarskich u Polskich lekarzy, którzy nie dali wielkiej nadziei na poprawę sytuacji dziecka. Rodzice nie poddali się i szukali innego rozwiania. Dowiedzieli się o światowej klasy specjaliście i dzięki zebranym środkom finansowym  z biegu zeszłorocznego mogli pojechać do Warszawy na konsultacje do dr Paley'a. Była to najważniejsza konsultacja z amerykańskim specjalistą, który podejmie się operacji dziecka. Operacja ma się odbyć już we wrześniu br. w Warszawie, polegać będzie na przeszczepieniu kostki ze stopy do raczki,  co da lekkie wydłużenie końcówki kości i uruchomienie jednego paluszka, którego posiada Mikołaj. W jego przypadku jest to bardzo dużo na daną chwilę i będzie to bardzo pomocne dla niego w jego codziennym życiu gdyż da mu chwytność i ruchliwość palcem. Koszt tej operacji to prawie 100 tys.  Mikołaj jest bardzo pogodnym i wesołym chłopcem, aktywnie używa swojej krótszej rączki z czego się cieszą się rodzice i dlatego postanowili poprawić jej funkcjonalność i poddać dziecko operacji. Tyle i aż tyle na daną chwilę można zrobić.

Aby pomóc chłopcu i rodzicom, przyjaciele rodziny oraz koledzy i koleżanki z pracy taty Mikołaja - Marcina Olszewskiego organizują bieg terenowy, który odbędzie się w niedzielę 16 czerwca od godziny 10:00 w Pile na Bydgoskich przedmieściach (dawny teren poligonu wojskowego).  Całość uzyskanego dochodu z wydarzenia zostanie przekazana na leczenie Mikołaja.

- Miki Run jest biegiem dla wszystkich a jego 7 - kilometrowa trasa polegać będzie na pokonywaniu rozmieszczonych przeszkód naturalnych i stworzonych przez organizatorów. Emocji na pewno nie zabraknie, będzie dobra zabawa i miła atmosfera. Zorganizowana została również osobna trasa dla dzieci o długości 1.5 km także z przeszkodami - mówi Kamila Hinz, organizatorka biegu.

Dodatkowo dla grup zorganizowanych przygotowana została „sztafeta biznesowa” min 5 osób. Startuje cała drużyna i całą drużyną trzeba razem wbiec na metę, nie można zostawić nikogo na trasie.
Zapisy już wystartowały w klubie Gym Factory w Pile.  Można również zapewnić sobie miejsce na liście startowej wpłacając "darowiznę" na konto Mikołaja w fundacji "Słoneczko"  po czym należy przesłać potwierdzenie wpłaty na mikirun.pomoc@gmail.com.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group