Śledztwo w sprawie dyrektora umorzone

23.02.2019   Autor: Redakcja
---

Umorzenie postępowania – taką decyzję podjęła złotowska prokuratura w sprawie zeszłorocznego odwołania dyrektora jednego z wydziałów Starostwa Powiatowego w Złotowie. Śledczy badali także inne wątki w tej sprawie.

- Tutejsza prokuratura prowadziła śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez wicestarostę złotowskiego. Miało to polegać na tym, że dyrektor Wydziału Budownictwa i Architektury był bezpodstawnie zwolniony z pracy. Zawiadomienie w tej sprawie złożył tutejszy starosta. Przeanalizowaliśmy cały materiał i faktycznie była złożona skarga na zachowanie, czynności tegoż dyrektora - mówi Sebastian Drewicz, prokurator rejonowy w Złotowie.

 W toku postępowania złotowska prokuratura stwierdziła, że ówczesny wicestarosta Daniel Sztych miał prawo odwołać Leszka Kasprowicza ze stanowiska. Wątpliwości w tej sprawie miał starosta Ryszard Goławski, który po kilku dniach przywrócił dyrektora na stanowiska. Śledczy badali także sprawę skargi, którą na Leszka Kasprowicza złożyli lokalni przedsiębiorcy i która miała być głównym powodem jego odwołania. Jedna z osób, której podpis tam widniał, stwierdziła, że jest on podrobiony. Prokuratura umorzyła także i ten wątek z powodu niewykrycia sprawcy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group