Oszustwa na Allegro i Olx

15.02.2019   Autor: Redakcja
---

Klasyczne oszustwa, kradzieże kont, tożsamości, oszustwa związane z wykorzystaniem funkcjonalności serwisu, wyłudzenia ratalne, bezpieczeństwo transakcji internetowych, oszustwa przy użyciu e-waluty i systemów płatności - to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas kursu specjalistycznego dla policjantów służby kryminalnej wykonujących czynności dochodzeniowo-śledcze.

Zajęcia w ramach współpracy z Działem Bezpieczeństwa Grupy Allegro i Olx przeprowadził Jakub Pepłoński, kierownik ds. Współpracy z Organami Ścigania Grupy Allegro oraz Wojciech Kiszka z Olx Group. Allegro to największy serwis transakcji on-line w Europie Środkowo-Wschodniej, natomiast Olx to największy w Polsce internetowy serwis darmowych ogłoszeń lokalnych. Skala oszustw dokonywana za ich pośrednictwem jest coraz większa, stanowi to więc problem również dla samej Policji, która zmaga się z tego rodzaju przestępczością, prowadząc postępowania przygotowawcze.

Do zadań Grupy Allegro oraz Olx Group należy między innymi przygotowywanie analiz w sprawach prowadzonych przez organy ścigania, reprezentowanie serwisu przed organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości oraz działalność edukacyjna, w tym szkolenie funkcjonariuszy Policji, sędziów i prokuratorów, przejawem czego była właśnie wizyta naszych gości w Szkole Policji w Pile.

Jest to już kolejna edycja tego rodzaju spotkań zorganizowanych przez Zakład Służby Kryminalnej Szkoły Policji w Pile, gdzie słuchacze w ramach zajęć programowych mają możliwość zdobycia dodatkowej wiedzy z zakresu przestępstw popełnianych przy wykorzystaniu sieci internetowej. Współpraca pomiędzy szkołą a Allegro i Olx odbywa się na podstawie porozumienia z dnia 30 marca 2017 r.

ZSK/Sebastian Wegner

Źródło: Szkoła Policji w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group