Co dalej z wiatrakami? Minister w Margoninie

03.02.2019   Autor: Redakcja
---

O rządowym programie Energia Plus mówiła w Margoninie minister Jadwiga Emilewicz. Minister przedsiębiorczości i technologii spotkała się z samorządowcami i przedstawicielami lokalnych firm.

- Chcielibyśmy sprawić, aby każdy z nas, każdy Polak mógł, jeśli chce stać się prosumentem. Co to znaczy? To znaczy, żeby produkował prąd na własne potrzeby, ale także nadwyżkę sprzedawał do sieci. Dzięki temu nie tylko będzie miał tańszy rachunek w rozliczeniu rocznym o około 2 tysiące złotych, ale także będzie miał dodatkowe źródło dochodu z tytułu sprzedaży nadwyżki energii - mówi Jadwiga Emilewicz.

W trakcie spotkania z przedsiębiorcami minister Emilewicz wspomniała o ważnej z punktu widzenia Margonina energetyce wiatrowej. Przyznała, że dokonane w ostatnim czasie zmiany określające odległość farm wiatrowych od zabudowań oraz poziom ich hałasu nie spełniły swoich oczekiwań. Zdaniem minister odległość wiatraków od zabudowań jest zbyt mała, jednak planowane zmiany nie uderzą w operatorów farm wiatrowych - zapewniła minister. Przypomnijmy: w gminie Margonin znajduje się największa w Polsce farma wiatrowa składająca się z kilkudziesięciu turbin wiatrowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group