W sobotę pogrzeb zmarłej dyrektor SP 2 Doroty Frydrych

04.01.2019   Autor: Paweł Różycki

1 stycznia 2019 roku zmarła magle dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile Dorota Frydrych. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę 5 stycznia o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Pile. Godzinę wcześniej zostanie odprawiona za zmarłą msza święta w kościele p.w. św. Antoniego w Pile.

Tak o zmarłej napisali nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi szkoły:
Pani Dyrektor,
Byłaś dla nas kapitanem statku, który odważnie wprowadzałaś na wzburzone morze, wyznaczałaś azymut i czujnym okiem nadzorowałaś wszystkie nasze działania i przyjęte cele. Wydawało się, że nie było takich pytań, na które nie znałabyś odpowiedzi. Pomagałaś chwytać nam wiatr w żagle i bezpiecznie cumować w porcie. Jak powiedział ksiądz Jan Twardowski: „Można odejść na zawsze, by stale być blisko”. Tak będzie i teraz, bo nasza szkoła to Ty…
Zaszczytem było dla nas możliwość realizacji wspólnych przedsięwzięć. Z jej imponujących dokonań czerpać będą kolejne pokolenia uczniów i nauczycieli.

Dorota Frydrych pasję nauczycielską wyciągnęła z domu, przyglądając się pracy mamy, nauczycielki fizyki i chemii. Skończyła studia i otrzymała tytuł magistra bibliotekoznawstwa i informacji naukowej. Skończyła studia podyplomowe z filologii polskiej i związała się zawodowo ze Szkołą Podstawową nr 2 w Pile, zostając w 2000 roku wicedyrektorem, a w 2009 roku dyrektorem szkoły. Za swoją pracę otrzymała liczne odznaczenia państwowe, m.in. Srebrny Krzyż Zasługi, Medal Komisji Edukacji Narodowej i Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Msza święta za zmarłą zostanie odprawiona 5 stycznia o godz. 12.00 w kościele p.w. św. Antoniego w Pile, a uroczystości pogrzebowe rozpoczną się o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Pile.

4 stycznia w piątek oraz 7 stycznia w poniedziałek w holu głównym Szkoły Podstawowej nr 2 w Pile zostanie wyłożona księga kondolencyjna. W kolejnych dniach, księga znajdować się będzie w sekretariacie szkoły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group