Burzliwa sesja w Wałczu

30.12.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Podczas ostatniej w 2018 roku wałeckiej sesji Rady Miasta uchwalono budżet. Radni wprowadzili szereg poprawek do projektu, który przygotowała Bogusława Towalewska. Znacznie zwiększono środki przeznaczone na remonty dróg.

W pierwotnym projekcie budżetu, który przygotowała była burmistrz Bogusława Towalewska uwzględniono głównie wydatki na oświatę, pomoc społeczną i koszty funkcjonowania ratusza. Zdaniem nowej rady zabrakło środków na remonty dróg.

Na 109 milionów 500 tysięcy to jest zakres, który ma wychodzić do mieszkańców i w jakikolwiek sposób zaspokoić ich potrzeby, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową. To jest po prostu wręcz żenujące - mówił - Krzysztof Piotrowski, radny Rady Miasta w Wałcz

Bogusława Towalewska broniła swojego projektu i zaznaczyła, że potrzeby mieszkańców nie sprowadzają się tylko do budowy dróg. Wałcz potrzebuje inwestycji w oświatę, transport i sport. W czasie kampanii wyborczej wielu mówiło o darmowej komunikacji, a dziś zabiera się przeznaczone na ten cel środki.

- Doszłam proszę Państwa do wniosku po komisji budżetu, że praktycznie jest koalicja, ale to koalicja budowy dróg, dróżek i chodniczków - mówi Bogusława Towalewska, radna Rady Miasta w Wałczu

Bogusława Towalewska punktowała dalej. Mówiła o brakujących środkach na remont sali gimnastycznej na Dolnym Mieście, czy zabraniu 600 tysięcy z budżetu obywatelskiego. Dłużny nie pozostał Andrzej Ksepko, przewodniczący komisji budżetu, gospodarki i infrastruktury miejskiej, który to wnosił o poprawki do projektu. Tłumaczył też, z czego wynikają zmiany, które komisja budżetu wniosła do projekt.

Pewne środki zostały jakby przesunięte tylko po to, żeby na początku można było wystartować z wieloma inwestycjami i dokumentacjami. Wtedy są pieniądze i można organizować przetarg. Natomiast pieniądze, które będą się z rezerw pojawiały, czy z wolnych środków będzie z powrotem przekazywać w te działki, które będą mocno tego potrzebowały - przekonywał Andrzej Ksepko, radny Rady Miasta w Wałczu, przewodniczący komisji budżetu, gospodarski i infrastruktury miejskiej

Ostatecznie za uchwaleniem budżetu głosowało 15 radnych, a czterech z klubu Wspólny Wałcz było przeciw. Na sesji zajęto się także podpisaniem porozumienia z Gminą Piła na korzystanie z usług schroniska.

Określiłem formę wsparcia, tak jak pozostali włodarze, na poziomie 50 tysięcy złotych wpłaty dobrowolnej ze strony naszego samorządu jako startowej. Następnie poziom współpracy będzie odpowiadał kosztom dotychczasowym za każde zwierzę, które będzie przebywało w schronisku - mówił Maciej Żebrowski, burmistrz Wałcza

Pieniądze, które ma przekazać Wałcz, ale także inne samorządy, pozwoli na wyremontowanie schroniska, a co za tym idzie do podniesienia komfortu życia znajdujących się w nim zwierząt.

Przeczytaj więcej o: rada miasta walcz, sesja wałcz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group