Umowa na pl. Pocztowy podpisana. Kiedy budowa?

06.12.2018   Autor: Redakcja
---

Wybrano wykonawcę projektu rewitalizacji trzcianeckiego Placu Pocztowego. Tym samym kończy się trwająca od paru lat faza przygotowywania inwestycji i można w końcu przejść do jej realizacji.

Rewitalizacja Placu Pocztowego to jedna z największych tego typu inwestycji w regionie. Przez parę ostatnich lat w Urzędzie Miasta w Trzciance trwało projektowanie, przeprowadzanie konsultacji społecznych i starania o pozyskanie środków zewnętrznych. Dzisiaj można już powiedzieć, że ten etap udało się skutecznie doprowadzić do końca.

- Inwestycja, która przygotowana była już od kilku lat i tak naprawdę ma swój finalny efekt teraz. Przypada to na mnie, jest mi niezmiernie z tego tytułu miło i wierze za te dwa lata, kiedy ta inwestycja się zakończy to miło będzie także pozostałym mieszkańcom Trzcianki, którzy zadowolenie będą z tego, że maja nowe centrum miasta, które będzie ich wizytówką - tłumaczy Krzysztof Jaworski, burmistrz Trzcianki.

Ostatnim rozstrzygnięciem jakie musiało zapaść przed rozpoczęciem realizacji inwestycji był wybór wykonawcy. W procedurze przetargowej zdecydowano się na podzielenie projektu na dwie części. Budowę Centrum Integracji Społecznej wraz z zagospodarowaniem przyległych terenów oraz rozbudowę targowiska i budowę parkinów. Głównym wykonawcą zostało pilskie przedsiębiorstwo ASTA-BUD.

- Umowa będzie realizowana w ramach konsorcjum firm. Liderem spółka ASTA-BUD, partnerem firma ogólnobudowlana MARBUD pana Wankiewicza przedsiębiorcy z Trzcianki. Nie jest to dla nas nic takiego bym powiedział obcego. Realizujemy podobne projekty od wielu lat. Mam nadzieję, że zakończy się to wszystko pełnym sukcesem - zapewnia Marek Włodarczyk, członek zarządu Asta-Bud.

Drugą cześć rewitalizacji przeprowadzi trzcianeckie BaHECo. Pierwsze prace zaplanowano już na styczeń. Budowa Centrum Integracji Społecznej ma zakończyć się do sierpnia 2020 roku. Nowy Plac Pocztowy ma z kolei być oddany do użytku mieszkańców Trzcianki 15 października 2020 roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group