Kolęda dla hospicjum, czyli zbiórka na pościel

01.12.2018   Autor: Artur Maras
---

Kolęda dla hospicjum to akcja, która ma pomóc w zebraniu funduszy na wyposażenie powstającej w Pile placówki dla nieuleczalnie i ciężko chorych. Każdy chętny będzie mógł przelać na konto fundacji dowolną kwotę. Za każde uzbierane 180 złotych do ośrodka trafi paczka z wyposażeniem hospicyjnego łóżka.

Myślę, że w wyniku tej akcji jak zwykle otwartość serca naszych mieszkańców będzie widoczna w postaci wykupienia takiej paczki o wartości 180 zł, w której będzie pełny wkład czyli koc, poduszka i kołdra. Czyli liczymy na wsparcie. Jest tych paczek 40, jak będzie więcej bardzo prosimy jako, że zawsze każda ilość jest potrzebna – powiedziała Józefa Wiśniewska wiceprezes Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile.

Kilkunastoletni wysiłek budowy pierwszego hospicjum w Pile się opłacił. Przy ul. Królewskiej powstaje budynek dla nieuleczalnie i ciężko chorych. Jednak mury to nie wszystko. Potrzeba jeszcze pieniędzy na wyposażenie obiektu. Akcja Kolęda dla Hospicjum ma w tym pomóc. W galerii Vivo w Pile ustawiono specjalne prezenty. Klienci sklepów mogą przelewać na konto hospicjum dowolny datek. Gdy uzbiera się 180 zł ze stosu zniknie symboliczna paczka. Oznacza to, że dzięki temu do powstającego ośrodka trafi poduszka, kołdra i koc.

Członkowie stowarzyszenia liczą na to, że uda się kupić minimum 40 takich kompletów. Tyle bowiem łóżek ma liczyć pilskie Hospicjum. Darczyńcy otrzymają także zaproszenie do występu w chórze darczyńców, który w trakcie Wigilii Miejskiej, zaśpiew¬a kolędę „Wśród nocnej ciszy” pod batutą Dyrektora Zespołu Szkół Muzycznych w Pile Karola Urbanka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group