“Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież” w kinie

06.11.2018|Autor: Paweł Różycki

Już 9 listopada (piątek) o godz. 18.00 w Ujskim Domu Kultury odbędzie się kinowa projekcja najnowszego filmu TV ASTA “Powstanie Wielkopolskie. Bitwa o Chodzież”.

Film przedstawia historię wojsk powstańczych, dowodzonych przez porucznika Włodzimierza Kowalskiego (w tej roli, znany z filmu Twój Vincent, Robert Gulaczyk), który staje na czele kompanii mających za zadanie zdobyć Chodzież. Po pierwszej nieudanej próbie zdobycia miasta przy pomocy fortelu, organizuje wojska do walki zbrojnej… Potyczki z wojskami niemieckimi sprawiają, że dowiaduje się prawdy o sobie oraz ludziach, którymi dowodzi.

Fabularyzowany dokument produkcji TV ASTA wzbogacony o materiały archiwalne z powstania opowiada o ludziach, którzy po ponad 120-letniej niewoli podjęli walkę o przywrócenie Północnej Wielkopolski do odradzającej się II Rzeczpospolitej.

Dotychczas film był prezentowany w kinie Noteć w Chodzieskim Domu Kultury oraz w pilskim Regionalnym Centrum Kultury. Premiera telewizyjna filmu odbędzie się 27 grudnia na antenie TV ASTA.

Przeczytaj więcej o: powstanie film UDK, powstanie wielkopolskie bitwa o chodzież ujski dom kultury powstanie film ujście, TV ASTA Ujście, UDK film, UDK TV ASTA

Nie jesteś anonimowy. Twoje IP zostanie zapisane w naszej bazie danych.