Sprawcy znieważenia pomnika Jana Pawła II zatrzymani

31.10.2018   Autor: Paweł Różycki

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali dwóch mieszkańców Piły, którzy w nocy z 12 na 13 października obrzucili jajkami pomnik Jana Pawła II. 21 i 22 – latek byli już wcześniej karani za przestępstwa narkotykowe. Tym razem odpowiedzą za znieważenie pomnika.

W nocy z 12 na 13 października pomnik Jana Pawła II na Placu Zwycięstwa w Pile został obrzucony jajkami. Sprawą zajęła się pilska policja. Zabezpieczyła nagranie z monitoringu miejskiego. Z nagrania wyodrębniono wizerunki mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tym zdarzeniem. Po ich opublikowaniu oraz zebraniu wielu informacji od mieszkańców Piły, policjanci ustalili tożsamość sprawców, których zatrzymano 30 października.

Mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstwa. Oświadczyli, że w nocy z 12 na 13 października spożywali alkohol i pewnym momencie wpadli na pomysł, że kupią jajka o obrzucą nimi pomnik papieża Jana Pawła II. Mężczyźni usłyszeli zarzut znieważenia pomnika, za co grozi im kara grzywny lub ograniczenia wolności.

źródło. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group