Jacek Gursz z 77 procentowym poparciem

23.10.2018   Autor: Redakcja
---

W Chodzieży i powiecie chodzieskim wybory samorządowe nie przyniosły większych zmian. Burmistrzem po raz czwarty został Jacek Gursz, który z 77 procentowym poparciem wygrał ze swoim kontrkandydatem Andrzejem Michalskim. Wiadomo już także, że 14 mandatów do Rady Miasta uzyskała Koalicja Obywatelska, a jeden Ziemia Chodzieska.

W całym powiecie chodzieskim głosowało ponad 55 proc. osób uprawnionych do głosowania. Najwyższa frekwencja była w gminie i mieście Margonin i wyniosła ponad 67 proc. W Chodzieży głosowało 55 proc. osób uprawnionych do głosowania.

Po raz czwarty na swojego burmistrza Chodzieżanie wybrali Jacka Gursza, który uzyskał 77 procentowe poparcie. Sam stwierdził jednak, że jest zaskoczony tak pozytywnym wynikiem.

- Czas wyborów to czas pokory i myślę, że zbyt optymistyczne nastawianie się na zwycięstwo czy na przegraną nie jest dobre. Po prostu trzeba robić swoje i wierzyć w to, że mieszkańcy dokonają mądrego wyboru - przekonuje Jacek Gursz, burmistrz Chodzieży.

Gursz przyznał, że dużym sukcesem jest również fakt, że z komitetu Koalicji Obywatelskiej, z której startował, do Rady Miasta weszło aż 14 radnych. Jeden mandat uzyskał także KWW Ziemia Chodzieska.

Rekordowe poparcie, bo aż 92 proc. otrzymała ubiegająca się o reelekcję wójt gminy Chodzież, Kamila Szejner. Nie miała kontrkandydata, ale i tak musiała poddać się ocenie wyborców.

- To nie jest tylko mój sukces, ale sukces przede wszystkim moich radnych, których na kolejną kadencję przechodzi 14-tu. To jest też sukces sołtysów, moich współpracowników, ale przede wszystkim mieszkańców, bo na co dzień to oni mnie wspierają i oni zachęcają do poszukiwania nowych rozwiązań i nowych inwestycji - mówi Kamila Szejner, wójt gminy Chodzież.

Najlepszy wynik w powiecie po raz trzeci z rzędu uzyskał obecny starosta, Julian Hermaszczuk. W powiecie głosowało na niego 1105 osób. Wszystko wskazuje na to, że w powiecie nadal będzie rządziła koalicja PO/Forum-Samorządowo Ludowe.

- Liczymy na to, że nadal, tak jak 20 lat, będziemy tworzyli tę koalicję, czyli od momentu kiedy powstał powiat, kiedy powiaty wróciły na mapę administracyjną Polski i że dalej wspólnie będziemy pracowali - przekonuje Julian Hermaszczuk, starosta Chodzieski.

W Szamocinie burmistrzem został Eugeniusz Kucner, na którego głosowało 67 proc. wyborców, a w Budzyniu wygrał dotychczasowy burmistrz, Janusz Piechocki. Nie będzie także zmian na stanowisku wójta w Budzyniu. Ubiegający się o reelekcję Marcin Sokołowski otrzymał ponad 91 procent głosów.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group