Duże zmiany w MZK

14.10.2018   Autor: Michał Kępiński
---

46 tablic informacyjnych, 13 nowych autobusów czy wprowadzenie linii łączącej Zieloną Dolinę z Podlasiem. To kilka kilka z inwestycji i działań jakie w najbliższym czasie planuje zrealizować MZK i Urząd Miasta w Pile. Wszystko po to by usprawnić życie pasażerów i poprawić komfort podróżowania.

W Pile realizowane są dwa bardzo duże projekty w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Łączna wartość wszystkich projektów to prawie 70 milionów złotych. Jednym z realizowanych przedsięwzięć jest budowa i wdrożenie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej.

W mieście w najbliższym czasie powstanie 46 tablic informacyjnych na przystankach autobusowych na których będzie zawarta informacja jaki i kiedy autobus najbliższy przyjedzie, powstanie 5 info kiosków - zapowiada Jolanta Sobieszczyk, dyrektor Wydziału Rozwoju i Funduszy Europejskich w pilskim Urzędzie Miasta.

Dodatkowo autobusy MZK zostaną wyposażone w sprzęt, który pozwoli na komunikowanie się z tablicami i centrum zarządzania ruchem. Za realizację projektu odpowiedzialna jest firma MP Technology ze Słupska, która podkreśla, że będzie to innowacyjny system.

- Przede wszystkim stopień nasycenia informatyką. Rzadko zdarza się żeby przy okazji wdrażania systemu dynamicznej informacji pasażerskiej oprócz tablic i oprogramowania, które nimi steruje, było też wdrażane oprogramowanie zarządzające na przykład biletem elektronicznym czy taką informacją pasażerską w internecie czy na komórce - mówi Bolesław Hilarecki z MP Technology.

Wszystko powinno zostać zrealizowane do końca lutego 2019 roku. To jednak nie koniec dobrych informacji, jakie płyną z Miejskiego Zakładu Komunikacji. Już niedługo powinien zostać ogłoszony przetarg na zakup kolejnych nowych autobusów.

Łączna wartość projektu 23,5 miliona złotych, 13 autobusów w tym 7 hybryd, 6 spalinowych Euro 6. Procedurę przetargową będziemy przeprowadzać za chwilę, wyłonimy wykonawcę, a dostawę autobusów przewidujemy na około rok, czyli w roku 2020 myślimy, że autobusy będą już jeździły po Pile - zapowiada Ewelina Ślugajska, skarbnik Gminy Piła.

Wszystkie te zmiany dostrzegają pasażerowie. Już dziś głównie pojawiają się głosy zadowolenia z miejskiej komunikacji.

- Podoba mi się uprzejmość obsługi przede wszystkim i wygoda w autobusach też.
- Autobusy są czyste, teraz jest dużo nowych. Jestem bardzo zadowolona, są miejsca dla mnie z laską wyznaczone.
- Punktualna, wygodnie, mili kierowcy.
- mówią pasażerowie.

By to zadowolenie było jeszcze większe MZK wychodzi naprzeciw postulatom i oczekiwaniom mieszkańców i uruchamia nową linię, która połączy dwa rozwijające się osiedla.

Zielona Dolina i ulica Kossaka, połączenie z Philipsem przez aleję 500-lecia i Głuchowską, a więc połączenie tego osiedla, które najbardziej się rozwija w chwili obecnej w Pile, bezpośrednio z Koszyc, Podlasie - mówi Tadeusz Majewski, prezes MZK w Pile.

" target="_blank">

Nowa linia zapewni dojazdy do pracy i szkoły w godz. 5.30 – 9.00, powroty do domu w godz. 12.30 – 17.00 oraz komunikację do Aquaparku, aż do godz. 21.00. Planowane uruchomienie nowej linii to początek przyszłego roku.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group