Ostrovia - Polonia: mecz o wszystko

06.10.2018   Autor: Mateusz Ryczek
---

Trzy zwycięstwa i dwanaście porażek - tak wygląda tegoroczny bilans Euro Finannce Polonii Piła. Podopieczni Mirosława Kowalika mają za sobą bardzo słaby sezon w Nice 1 lidze żużlowej. Ekipa znad Gwdy niewiele lepiej spisała się w pierwszym meczu barażowym o utrzymanie na zapleczu ekstraligi z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, przegrywając 43:47. Już jutro wieczorem będzie jasne, w jakich rozgrywkach poloniści będą jeździć w przyszłym sezonie.

Faworytem jutrzejszej rywalizacji jest zespół z Ostrowa, który ma za sobą - w przeciwieństwie do Polonii - bardzo udany sezon zwieńczony wicemistrzostwem w 2 lidze żużlowej. Od podopiecznych Mariusza Staszewskiego lepszy okazał się jedynie zeszłoroczny pierwszoligowiec - Stal Rzeszów, który wygrał oba mecze ligowe z ekipą z południowej Wielkopolski. Ostrowianie spisali się niewiele lepiej w finale ligi, przegrywając na własnym torze (44:46) i remisując w stolicy Podkarpacia (45:45).

Niewiele przemawia za zespołem z grodu Staszica. Na pocieszenie mogą zasłaniać się dwoma statystykami: jedną dotyczącą ostrowsko-pilskiej rywalizacji w stolicy tamtejszego powiatu i drugą o bilansie Ostrovii we wszelkiego rodzaju barażach, jako że zespół z południowej Wielkopolski na pięć dotychczasowych prób awansów poprzez play-offy dokonał tego tylko raz - w 2003 roku w rywalizacji z Kolejarzem Rawicz (był to baraż o awans do 1 ligi). Pierwsza z wymienionych statystyk także może wlać nieco optymizmu w serca pilskich kibiców, bo poloniści triumfowali dwukrotnie w Ostrowie, przegrywając tylko raz. Pytanie brzmi, czy gospodarze jutrzejszego spotkania wyrównają stan rywalizacji z pilanami na własnym obiekcie czy też dadzą gościom odskoczyć?

W obu zespołach nie powinno dojść do sporych przetasowań względem meczu sprzed tygodnia. W Polonii pojedzie nawet wypożyczony na baraże Andreas Lyager. 22-letni Duńczyk spisał się słabo, przywożąc do mety jedynie dwa punkty. Z kolei w zespole gospodarzy słabo jeżdżącego się Marcela Studzińskiego (zerowy dorobek w trzech startach w Pile) zastąpi 16-letni Mateusz Cierniak, dla którego występ przeciwko Polonii będzie debiutem w seniorskim speedwayu.

 

Awizowane składy:

 

Polonia Piła:

1. Rafał Okoniewski
2. Adrian Cyfer
3. Tomas H. Jonasson
4. Andreas Lyager
5. Tomasz Gapiński
6. Patryk Fajfer
7. Paweł Staniszewski

 

Ostrovia Ostrów Wielkopolski:

9. Bjarne Pedersen
10. Zbigniew Suchecki
11. Renat Gafurow
12. Kamil Brzozowski
13. Nicolai Klindt
14. Kamil Nowacki

Przeczytaj więcej o: polonia, polonia piła, żużel piła, pila zuzel,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group