Dotacja rządowa dla szpitala i unijna dla starostwa

04.10.2018   Autor: Artur Maras
---

Dwa oddziały w Szpitalu Specjalistyczny w Pile zyskają nowy sprzęt ratujący życie. W pilskim starostwie z kolei powstanie Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej.

Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii oraz oddział Neurologii z Pododdziałem Leczenia Udarów Mózgu w pilskim szpitalu zyska nowy sprzęt wart niemal 2 mln złotych. Wkład własny powiatu wyniósł 400 tys. zł.

- Chcemy z tego mieć respiratory stacjonarne, kardiomonitory, przenośny aparat do USG, specjalistyczne łóżka z materacami przeciwodleżynowymi, stację centralnego monitorowania, kardiomonitory - wymienia dr. n. med Aldona Pietrysiak, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Dofinansowanie pochodzi z budżetu państwa. Obecnie w lecznicy czynnych jest sześć respiratorów z których większość ma więcej niż dziesięć lat. Nowy sprzęt uzupełni więc obecne wyposażenie. Trafi ono do Piły jeszcze w tym roku.

Z kolei dzięki dofinansowaniu marszałka, w pilskim starostwie powstanie Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej.

- Będzie to profesjonalnie wyposażona sala w różne urządzenia, począwszy od mikroskopu, po zestawy do doświadczeń, badania właściwości wody, gleby, wreszcie po tablicę interaktywną, nowoczesny sprzęt optyczny, mikroskopowy
- wyjaśnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W którym będzie prowadzona edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży. Projekt ten jest realizowany wspólnie z Nadleśnictwami Zdrojowa Góra i Kaczory. Tam w ramach przyznanych środków zostaną doposażone już istniejące Ośrodki Edukacji Ekologicznej oraz ścieżki edukacyjne. Pieniądze te, są także przeznaczone na edukacyjne wycieczki. Łączny koszt projektu to 1 mln 700 tys. zł z czego wkład własny wyniósł pół mln złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group