Wyspy Kanaryjskie dla studentów?

04.08.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Z Wałcza na... Wyspy Kanaryjskie. Teraz, przynajmniej dla studentów, nie będzie to zbyt trudne. PWSZ w Wałczu poszerza ofertę wyjazdów na Erasmusa. Studenci będą mogli kształcić się na uniwersytecie w Las Palmas.

Jest to miejsce wyjątkowo atrakcyjne. Klimatycznie powiem tylko, że średnia temperatura roczna to 22 stopnie. W lecie nie jest tak gorąco jak u nas – są 24 stopnie, a nie 32, tam nie ma tak wysokich temperatur. Jest to wyspa, która jest strefą bezcłową, więc ceny są bardzo niskie. Myślę, że na kieszeń studenta są bardzo dostępne. Ceny w popularnych restauracjach, sklepach, są często dużo niższe niż w Polsce – powiedział prorektor ds. kształcenia i spraw studenckich PWSZ w Wałczu dr inż. Marek Olesiak.

Niskie ceny, to nie jedyna zaleta, która wpłynęła na nawiązanie współpracy pomiędzy uczelniami. Kolejne to dobry poziom kształcenia, który charakteryzuje hiszpańskie uniwersytety. Występuje także duża zbieżność, jeżeli chodzi o programy i kierunki, jak chociażby zarządzanie i inżynieria produkcji. Wałeccy studenci do Las Palmas będą mogli pojechać już od semestru letniego. W chwili obecnej kraje dostępne dla PWSZ w Wałczu to między innymi: Wielka Brytania, Portugalia, Niemcy, czy Francja. Wyspy Kanaryjskie to zupełnie nowy kierunek.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group