Termomodernizacje pilskich placówek oświatowych

21.06.2018   Autor: Artur Maras
---

W Pile zakończyła się termomodernizacja budynków oświatowych warta niemal 6 mln złotych. Unijne wsparcie na ten cel wyniosło niemal 4 mln. Nowy wygląd i oszczędności zyskały cztery budynki.

- Szkoła od 1974 roku nie była tak gruntownie remontowana. W szkole mamy tu teraz całkowite ocieplenie zewnętrzne. Była zmieniona całkowicie instalacja grzewcza. Została zmieniona instalacja podgrzewająca wodę dla dzieci we wszystkich punktach, a więc z MEC-u mamy ciepłą wodę w kranach, przez co zostało zlikwidowane ogrzewanie elektryczne co też powodowało większe opłaty - tłumaczy Marek Rucki, dyrektor SP nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile.

A teraz ma powodować oszczędności. Inwestycja w SP nr 4 warta jest 3 mln 400 tys zł. W jej ramach powstało także niemal 60 budek dla ptaków i nietoperzy, które już zadomowiły się w nowym lokum.

Za niemal milion złotych docieplono budynek Przedszkola nr 14 przy ul. Jana Brzechwy. Podobną kwotę przeznaczono na remont w Przedszkolu nr 17 przy ul. Śniadeckich. Za ponad 800 tys. złotych ocieplono także dach i ściany pilskiego żłobka.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group