Rzecznik Praw Dziecka spotkał się z pilskimi maluchami

14.06.2018   Autor: Artur Maras
---

Rzecznik Praw Dziecka ponownie gościł w Pile. Jego wizyta jest kontynuacją tej listopadowej. Wtedy to miasto na tydzień stało się Ogólnopolską Stolicą Praw Dziecka. Oprócz spotkań z dziećmi i rodzicami Marek Michalak posadził także na pilskiej Wyspie swoje drzewo pamięci.

- To jest spełnienie pewnej obietnicy, która padła w listopadzie. Nie udało nam się wtedy zorganizować wszystkiego co było wtedy dla dzieci przewidziane. Pogoda nie dopisała. Nie chcieliśmy aby one marzły. Więc obiecałem, że czerwiec to będzie ten czas kiedy dokończymy. Kiedy spotkamy się, podsumujemy wydłużony okres Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. To już ostatnia moja wizyta jako Rzecznika Praw Dziecka, bo za chwile będę żegnał się z urzędem - tłumaczył Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka.

Marek Michalak spotkał się na Wyspie z dziećmi i ich rodzicami. Po zasadzeniu swojego pamiątkowego drzewa, Rzecznik Praw Dziecka spotkał się z pilskimi uczniami i przedszkolakami na skwerze imieniem Ireny Sendlerowej. Tam odbyło się otwarte spotkanie.

Wraz z Rzecznikiem Praw Dziecka do Piły przyjechała także Janina Zgrzembska, córka Ireny Sendlerowej, której imię otrzymał w ubiegłym roku wspomniany skwer za hotelem Gromada.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group