Powstało Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Volley Piła

17.05.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Volley Piła to nowy klub na mapie Wielkopolski. Będzie prowadził szkolenie w czterech kategoriach młodzieżowych od mini siatkówki do juniorki. Kadrę trenerską stanowią pedagodzy od lat związani z piłką siatkową.

SPS Volley Piła trenuje już od kilku tygodni. To projekt nowy, ale z dobrze znanymi w mieście twarzami. Za stowarzyszeniem stoją między innymi Agnieszka Kosmatka, Paweł Łojewski czy Andrzej Zapaśnik.

– Każdy gdzieś tam miał zawsze pomysły, gdzieś z boku, ale nie raz było ciężko zrealizować. Tu spotkali się ludzie, którzy mają pasje, którzy naprawdę chcą coś dla tej siatkówki zrobić. Finał naszego grania to ma być finał Mistrzostw Polski juniorek. Kadetki też będziemy się starać zrobić na dobrym poziomie no i zagrać o medale - zapewnia Andrzej Zapaśnik, trener SPS Volley Piła.

By tak się stało potrzebna jest odpowiednia organizacja. W klubie pracuje trener od przygotowania kondycyjnego, a zawodniczki udadzą się na trzy obozy. To wszystko daje nadzieję na rywalizację o najwyższe cele w Polsce.

– Czasy się zmieniają, trenowanie się zmienia, młodzież się zmienia i trzeba trochę pomagać i wspomagać to wszystko. Jest obóz w Szklarskiej Porębie, typowe przygotowanie fizyczne, czyli górki, góreczki i pagórki z trenerem przygotowania fizycznego - tłumaczy Paweł Łojewski, trener SPS Volley Piła.

Trening treningiem, ale nic tak nie weryfikuje umiejętności jak zmagania ligowe. To właśnie podczas rywalizacji można sprawdzić pewne ustawienia taktyczne, a także jak zawodniczki reagują na stres. SPS Volley Piła dzięki wycofaniu się jednej z drużyn wystartuje w zmaganiach w II lidze.

– W drugiej lidze już są dziewczyny bardziej doświadczone, które skończyły już ten wiek grania w młodzieżowej siatkówce i tutaj nasze zawodniczki będą miały fajne pole do tego żeby zweryfikować swoje umiejętności, żeby nabrać tej pewności siebie boiskowej, co później na pewno zaprocentuje grając już o wyższe cele
- wyjaśnia Agnieszka Kosmatka, trener SPS Volley Piła.

Ambasadorem klubu został piosenkarz, autor tekstów Kamil Bednarek. Muzyk pojawi się na jednym z obozów, a także przyjedzie z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 2 i SMS LO, gdzie uczą się zawodniczki SPS Volley.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group