800 kg śmieci zebrano na osiedlu Górnym

19.04.2018   Autor: Redakcja
---

800 kilogramów odpadów zebrali 14 kwietnia pilanie z lasu przy ulicy Mickiewicza. To wynik pierwszej odsłony akcji „Moje osiedle – czyste osiedle”, którą zainicjowała Straż Miejska. Oczyszczanie miasta z zalegających odpadów będzie kontynuowane na pozostałych pilskich osiedlach.

Ponad 100 wolontariuszy – dorosłych i dzieci, mieszkańców osiedla Górnego oraz pozostałych części miasta, stawiło się w sobotę, 14 kwietnia, aby wspólnie oczyścić pobliski las. W ciągu trzech godzin zebrano niemal tonę odpadów składowanych nielegalnie w lesie. Na zebrany tonaż złożyły się między innymi zużyte sprzęty RTV i AGD (m.in. pralki, lodówki, telewizory, radia) oraz odpady pobudowlane. Ponad 100 wypełnionych worków odebrali od wolontariuszy pracownicy Altvater Piła.

Straż Miejska już zapowiada kontynuację akcji w innych częściach miasta. Zbiórki będą prowadzone w porozumieniu z radami osiedli. Niezależnie od nich, każdy mieszkaniec, który napotka na terenie miasta dzikie składowisko odpadów, jest proszony o kontakt ze Strażą Miejską pod numerem telefonu 986 lub z policją 997.

fot. i opr. Altvater Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group