Nie „Country nad Gwdą” a festiwal „Americana”

17.04.2018   Autor: Artur Maras
---

Nie festiwal „Country nad Gwdą” a festiwal „Americana” – to odpowiedź Urzędu Miasta na dublujące się imprezy o podobnym charakterze. Będzie to pierwszy festiwal tego typu w Polsce. Decyzję podjęto po tym jak pod koniec marca okazało się, że Festiwal Country nad Gwdą tego samego dnia chce zorganizować miasto oraz starostwo powiatowe.

- Zależy nam przecież, żeby łączyć, a nie dzielić i w takim duchu postanowiliśmy zorganizować imprezę, w której będzie nieco inna muzyka, czyli ta muzyka, która jest mniej komercyjna i która bardziej nawiązuje dla prawdziwej muzyki country. Na tej właśnie Americanie, która łączy bluesa, folk, country, western swing i nawet odrobinkę popu
- tłumaczy Korneliusz Pacuda, popularyzator Country, prowadzący festiwal Americana.

Ma więc być różnorodnie i wyjątkowo, ale z zachowaniem charakteru festiwalu country. Americana łączy najlepsze gatunki muzyczne północnej Ameryki wywodzące się z rdzennego bluesa i country. Impreza zostanie połączona z II Moto Country Run 2018 i odbędzie się już 2 czerwca w Parku na Wyspie.

Tego dnia na scenie zagrają Joanna Kniter i Andrzej Trojak z zespołem. Gwiazdą wieczoru będzie Anita Lipnicka z zespołem The Hats. Imprezę poprowadzi znany popularyzator country – Korneliusz Pacuda.

Oprócz koncertów odbędzie się również wielka parada motocykli, pokaz indiańskich obrządków oraz tańców w stylu country. A to nie koniec elementów nawiązujących do tego stylu. Między 2 a 9 czerwca w kinie Koral w Pile odbędą się projekcje westernów, a w kolejną sobotę 9 czerwca na terenie ośrodka „Płotki” po raz kolejny posłuchamy jak „Piła czuje bluesa”. Na scenie bluesowej zaprezentują się m.in. Śląska Grupa Bluesowa, Blues Menu i zespół Nadmiar.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group