Promocja Piły poprzez sport

02.04.2018   Autor: Michał Kępiński
---

400 tysięcy złotych na żużel i siatkówkę. Gmina Piła pieniądze te zamierza przeznaczyć w ramach przetargu na promocję miasta poprzez sport. Wkrótce środki powinny trafić na konta PTPS oraz Polonii Piła.

- Jesteśmy już na końcowym etapie, trwają prace związane z podpisaniem umów zarówno z klubem żużlowym i klubem siatkarskim. Myślę, że po świętach ta procedura zostanie zakończona i możemy powiedzieć, że kluby otrzymają wsparcie ze strony miasta - zapewnia Sebastian Dzikowski, dyrektor wydziału oświaty, kultury i sportu UM w Pile.

 

" target="_blank">

W przypadku Polonii Piła jest to powrót do historii. Klub jeszcze kilka lat temu otrzymywał pieniądze z miasta w ramach przetargu na promocję poprzez sport. W tym roku działacze złożyli w magistracie ofertę opiewającą na kwotę 400 tys. złotych. Z tych pieniędzy będzie można między innymi spłacić zadłużenie czy opłacić kontrakty zawodników. Na podobną kwotę mogą liczyć działacze Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej. Umowa z siatkarkami opiewa na 399 tysięcy 500 złotych. Ten przetarg nie wyczerpuje jednak możliwości wsparcia finansowego ze strony Urzędu Miasta. Podobnie jak w latach ubiegłych kluby sportowe będą mogły ubiegać się o pieniądze w ramach rozwoju miasta poprzez sport.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group