Dziś głosowanie na nowe logo - Piła 500+ [PRIMA APRILIS]

31.03.2018   Autor: Artur Maras
---

Miasto Piła będzie miało swój nowy logotyp. Jego ostateczną wersję wybiorą mieszkańcy spośród dwóch przygotowanych propozycji. Głosowanie internetowe odbędzie się w niedzielę.

- Będą dwie propozycje. Jedna z plusem mniejszym, a druga z plusem większym. Ponieważ chcielibyśmy być bardzo obywatelscy, więc dlatego, żeby nie pozostawić tego do wyboru urzędników, w niedzielę, ponieważ jesteśmy wszyscy w domach, sklepy są zamknięte, święta w domu, ogłosimy na naszej stronie internetowej wielki konkurs na wybranie loga - informuje Piotr Głowski, prezydent Piły.

Głosowanie rozpocznie się o godz. 9 i potrwa do godz. 20. Wyniki zostaną ogłoszone tego samego dnia.

Obecny logotyp powstał na obchody 500-lecia miasta. Plus ma podkreślać przybywające Pile lata. Ma być także odniesieniem do polityki władz centralnych. W ten sposób bowiem prezydent chce podkreślić prężny rozwój miasta. Do jego jeszcze szybszego rozwoju potrzebna jest samodzielność.

Dlatego w styczniu władze Piły podjęły kolejne starania o przekształcenie miasta w powiat grodzki. W porozumieniu z Ciechanowem i Sieradzem, wysłano w tej sprawie list do premiera Mateusza Morawieckiego. Odpowiedź ze strony Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji nie pozostawia jednak złudzeń. Prezydent nadal chce jednak się starać - jak sam podkreśla - o samodzielność Piły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group