Nowa orkiestra w Pile

05.03.2018   Autor: Michał Kępiński
---

W Pile powstał nowy zespół muzyczny. Uncover Soloists to kameralna orkiestra smyczkowa, którą tworzą najlepsi młodzi muzycy z kraju. Pierwszy koncert już 10 marca w sali miejskiej przy ulicy Dąbrowskiego.

 - Pomysł na orkiestrę zrodził się rok temu. Po moich studiach w Bernie chciałem zrobić coś nowego, chciałem zatrzymać najwybitniejszych muzyków w kraju, żeby nie wyjeżdżali zagranicę tylko tutaj stworzyć im warunki do kariery solowej, żeby mogli tutaj się rozwijać, mieszkać w Polsce no i dzięki wsparciu prezydenta miasta Piły Piotra Głowskiego to wydarzenie, to przedsięwzięcie ma racje bytu - mówi Sebastian Czaja, dyrektor orkiestry Uncover Soloists.

" target="_blank">

 

Uncover Soloists docelowo tworzyć będzie 25 muzyków. To fenomenalni soliści między innymi z Warszawy, Poznania czy Katowic, którzy na swoim koncie mają wiele nagród z różnego rodzaju festiwali i konkursów. Na tydzień przed koncertem premierowym przyjadą oni do Piły, by wspólnie ćwiczyć. Na scenie zobaczymy ich 10 marca o godzinie 19 w sali miejskiej przy ulicy Dąbrowskiego. Dyrektor orkiestry podkreśla, że chciałby aby wszystkie koncerty premierowe odbywały się w Pile, a później artyści jeździli po Polsce i świecie. Bilety na ich pierwszy występ można kupić w Regionalnym Centrum Kultury.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group