Enea dalej pozostanie sponsorem siatkarek

26.01.2018   Autor: Michał Kępiński
---

Enea zostaje z pilskimi siatkarkami. Firma z branży energetycznej już drugi rok z rzędu będzie wspierać PTPS Piła w walce o najwyższe cele. W obecnym sezonie, klub na półmetku rozgrywek zajmuje 4 miejsce w tabeli.

Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej to jeden z bardziej utytułowanych żeńskich klubów siatkarskich w Polsce. Na swoim koncie ma cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale mistrzostw Polski w piłce siatkowej kobiet. Od ubiegłego roku sponsorem klubu jest firma Enea. Dziś już wiemy, że współpraca będzie kontynuowana.

– Enea PTPS jest jedną z najsilniejszych sportowo marek w północnej Wielkopolsce. Drużyna dzięki energii od Enea odnosi sukcesy na parkiecie. Nasze działania pozwalają więc budowę siłę polskiej siatkówki. Wsparcie utytułowanych i ambitnych sportowców szczególnie na obszarze naszej działalności jest istotnym elementem zaangażowania społecznego Enea
- mówi Berenika Ratajczak, biuro prasowe Enea.

Wsparcie dla PTPS Piła to nie jedyny obszar związany z siatkówką, w którym działa Enea. Firma z branży energetycznej aktywnie zaangażowała się także w projekt Ligi Mini Piłki Siatkowej, gdzie nadrzędnym celem jest promowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Przedłużenie współpracy z pilskim klubem to dobra informacja dla działaczy.

- Myślę, że wszyscy powinniśmy się cieszyć, że taka firma, taki sponsor postanowił przedłużyć z nami umowę. Cały czas szukamy pieniędzy, szukamy kolejnych sponsorów. Zachęcamy do wspierania siatkówki - dodaje Radosław Ciemięga, prezes Enea PTPS Piła.

A wspierać warto, bo w obecnym sezonie, na półmetku rozgrywek, klub zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli. Zawodniczki swoją grą sprawiają wiele powodów do zadowolenia kibicom, którzy licznie przychodzą na mecze swojej drużyny. Zaangażowanie, ambicja i walka o każdą piłkę to przepis na sukces.

– Zespoły, które prowadzę dosyć dużą wagę przykładają do współpracy blok-obrona, a co za tym idzie defensywnych zadań w zespole i rzeczywiście to widać. Jak zrobiliśmy analizę po tej pierwszej rundzie to jesteśmy w ścisłej czołówce ligi pod względem obronionych piłek, wybloków - tłumaczy Jacek Pasiński, trener Enea PTPS Piła.

Pilanki swój najbliższy ligowy mecz rozegrają w poniedziałek. W ramach 15 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet udadzą się do Dąbrowy Górniczej na spotkanie z tamtejszym MKS-em. Na parkiecie w Pile zawodniczki Enea PTPS będzie można oglądać 4.02 w spotkaniu z liderem tabeli ŁKS-em Łódź.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group