Nie będzie S11, bo wypadła z planów budowy?

26.01.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Senator Platformy Obywatelskiej zgłasza regionalne poprawki do budżetu państwa. Mieczysław Augustyn w Senacie postulował między innymi o dofinansowanie do modernizacji linii kolejowej Bydgoszcz – Krzyż. Według senatora, pojawiły się także problemy z planowaną budową drogą S11.

- Budowy drogi S11 nie ma w planie realizacji dróg krajowych do roku 2023. Prawo i Sprawiedliwość wykreśliło tę drogę z tego planu. Pewne prace przygotowawcze za niewielkie pieniądze, postępują, ale są drogi takie, jak chociażby obwodnica pilsko–ujska, które są gotowe. Nie ma na to pieniędzy, bo nie ma planów - przekonuje Mieczysław Augustyn, senator RP, Platforma Obywatelska.

I to właśnie dyskusja nad drogą S11 miała wzbudzać największe emocje w trakcie senackiej debaty. Mieczysław Augustyn zgłaszał poprawki dotyczące przyspieszenia prac na tej drodze, które jak na razie postępują w bardzo wolnym tempie. Według Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, kierowcy będą mogli korzystać z S11 za 7-8 lat.

Mieczysław Augustyn złożył także wniosek o dofinansowanie remontu linii kolejowej Bydgoszcz-Krzyż. Cała ta inwestycja ma opiewać na 150 milionów złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group