Asta Video Fest

Wielkopolska walczy ze smogiem

30.12.2017   Autor: AK
---

Wielkopolska walczy ze smogiem. Sejmik Województwa Wielkopolskiego przyjął trzy uchwały antysmogowe. Jedną dla Poznania, drugą dla Kalisza i trzecią dla całej Wielkopolski. Powód ograniczeń? Zbyt duża zachorowalność Wielkopolan na choroby układu oddechowego.

 - Regulacje wprowadzają dwa rodzaje ograniczeń, Pierwsze dotyczy rodzaju opału, którym pali się w kotłach, piecach i kominkach. Drugie dot. samych źródeł ciepła. Tutaj wskazujemy na konieczność zmiany tych źródeł ciepła na nowoczesne, oczywiście nie z dnia na dzień. Dajemy tutaj dość odległe, bo przechodzące w lata 20.-te terminy, tym niemniej ten czas już biegnie - tłumaczy Marek Woźniak, marszałek województwa wielkopolskiego.

" target="_blank">

 

Piece będą musiały być wymienione do 1 stycznia 2026 roku, a już od 1 maja przyszłego roku nie będzie można palić w piecach miałem i węglem brunatnym. Wielkopolanie jednak nie zostaną pozostawieni samym sobie. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska będzie udzielał dotacji, lub preferencyjnych pożyczek na wymianę pieców i kotłów na nowsze i bardziej ekologiczne. Trwają też prace nad opracowaniem zasad udzielania dopłat do zakupu opału, tak aby rodziny mniej zasobne nie odczuły skutków finansowych tych ograniczeń antysmogowych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group