Spacer po Cmentarzu Wojennym w Wałczu

25.12.2017   Autor: Redakcja
---

Pamięć o ludziach i wydarzeniach - pod takim hasłem Muzeum Ziemi Wałeckiej realizuje projekt związany z wałeckim Cmentarzem Wojennym. W ramach działań muzealnych powstanie portal z możliwością wirtualnego spaceru po nekropolii. Pracownicy Muzeum poszukują również osób posiadających informację o cmentarzu wojennym.

 - Myślę, że będzie to szczególnie ważne dla osób, których bliscy zostali pochowani na tym cmentarzu. Wiem, że te rodziny są rozsiane po całym świecie. dzięki temu portalowi będą mogły prawie że być w pobliżu swoich bliskich. Będą one mogły zobaczyć miejsca w których oni zginęli - mówi Beata Stankiewicz z Muzeum Ziemi Wałeckiej.

" target="_blank">

Muzeum Ziemi Wałeckiej zbiera informacje o nekropolii między innymi w archiwach państwowych. Prowadzona jest również zbiórka relacji, wspomnień związanych z cmentarzach. Każdy może wziąć udział w projekcie muzealnym. Wystarczy posiadać informację o osobach związanych z powstaniem cmentarza lub tam pochowanych. Wspomnienia można wysyłać na maila cw-walcz@tlen.pl. Projekt muzealny został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group