Obwodnica Wałcza zostanie oddana w terminie?

01.12.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Czy obwodnica Wałcza zostanie oddana do użytku w terminie? Co z planowaną budową drogi ekspresowej nr 10 na odcinku Szczecin-Piła? Między innymi te pytania padły podczas konferencji prasowej, w której udział wzięli dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Szczecinie i wicewojewoda zachodniopomorski.

Budowa obwodnicy Wałcza na którą mieszkańcy miasta i kierowcy czekają od lat wchodzi w decydującą fazę. Większość najcięższych prac jest już na ukończeniu. Około 80 procent obiektów mostowych jest już gotowa. Jednak ze względu na obfite deszcze termin zakończenie inwestycji może się nieznacznie zmienić.

– Staramy się, aby tak te siły gospodarować i takie działania podejmować, aby to opóźnienie było jak najmniejsze i oni nie przekroczyło okresu półrocznego. Natomiast tu gro rzeczy zależy od okresu zimowego, który jest przed nami - mówi Marcin Konarzewski, zastępca dyrektora spółki Energopol Szczecin.

Przed nami też jest przetarg na przygotowanie dokumentacji technicznej dla ekspresowej dziesiątki między Piłą a Szczecinem. To bardzo ważna inwestycja dla województwa zachodniopomorskiego, ale także naszego regionu.

– To bardzo ważna inwestycja dla naszego regionu, także dla mieszkańców powiatu wałeckiego i dla poszczególnych miejscowości, które są w ciągu tej drogi S10. Koszt budowy to ponad 3 mld złotych, na dziś mamy decyzję Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa i mamy przekazane środki na opinie środowiskową w kwocie prawie 20 mln złotych - zapewnia Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski.

Pieniądze te zostaną przeznaczone między innymi na wyznaczenie przebiegu trasy, który pozwoli zminimalizować uciążliwości dla środowiska, ale także maksymalnie obniżyć koszty inwestycji. Tak przygotowana dokumentacja pozwoli na...

– Powstanie koncepcji, która będzie służyła następnie po uzyskaniu finansowania na roboty budowlane, czyli tak jak było powiedziane w latach 2020-2021 do przygotowania przetargu na zlecenie robót budowlanych na tym fragmencie. Oczywiście najważniejsze fragmenty to jest rozszerzenie odcinków w okolicy Wałcza zarówno w kierunku Stargardu jak i Piły
- przypomina Łukasz Lendner, dyrektor oddziału GDDKiA w Szczecinie.

Jest też szansa, że droga ekspresowa numer 10 nie skończy się w Pile. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu już zapowiada, że równolegle do swoich kolegów ze Szczecina przygotowuje przetarg na prace zmierzające do budowy drogi w kierunku Wyrzyska.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group