Asta Video Fest

PSL chce obniżenia wieku emerytalnego rolników

22.11.2017   Autor: Artur Maras
---

Polskie Stronnictwo Ludowe zbiera podpisy w sprawie obniżenia wieku emerytalnego dla rolników. Prawo i Sprawiedliwość obniżając wiek emerytalny podwyższyło go zarazem dla rolników. PSL się na to nie zgadza. Dotychczas w tej sprawie udało się w kraju zebrać ponad 60 tys. podpisów. Ludowcy liczą na co najmniej pół miliona.

- Skandalem jest to, że PiS podnosi wiek emerytalny rolników. Dotychczas on był traktowany wyjątkowo, zważywszy po pierwsze na bardzo znaczący trud jakim trzeba wykazywać się podejmując ten zawód. Po drugie, niższy wiek emerytalny dla rolników jest pewnym standardem europejskim, wymuszającym też zmiany pokoleniowe na wsi, wymuszającym zmiany strukturalne na tej wsi - przekonuje Krzysztof Paszyk, poseł z Polskiego Stronnictwa Ludowego.

1 października weszły w życie przepisy przywracające wiek emerytalny 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Wiek ten został zarazem podwyższony dla rolników. PSL popiera obywatelski projekt ustawy zakładający obniżenie wieku emerytalnego dla rolników od 55 lat dla kobiet i od 60 lat dla mężczyzn.

Osoby związane z ludowcami, zawiązały komitet obywatelski, który chce zebrać ponad 60 tys. podpisów. Podpisy zbierane są we wszystkich częściach kraju.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group