Spotkanie Rady Powiatu po latach

21.10.2017   Autor: Redakcja
---

Wczoraj w Młodzieżowym Domu Kultury w Pile odbyło się spotkanie Rady Powiatu Pilskiego I Kadencji. Od jej zakończenia upływa bowiem 15 lat. Była to okazja nie tylko do wspomnień ale także refleksji nad obecnym stanem samorządu.

- Był podział polityczny też w radzie nie ukrywam. Prawie pół na pół. Ciągle były te tarcia. Miałem bardzo trudną rolę i niejednokrotnie zastanawiałem się czy nie zrezygnować bo ja byłem burmistrzem Ujścia ale dochodziłem do wniosku, że skoro się podjąłem to muszę i starałem się być mediatorem, żeby nikogo nie wywyższać, nikogo nie urazić, żeby ta rada funkcjonowała bo ona naprawdę funkcjonowała dobrze mimo tych sporów - mówi Henryk Kazana przewodniczący Rady Powiatu Pilskiego I Kadencji

Do Młodzieżowego Domu Kultury zjechali więc radni I kadencji, która trwała od 1998 do 2002 roku. Ówczesna Rada Powiatu liczyła 45 osób czyli o 20 osób więcej niż obecna. Jak wspominał pierwszy przewodniczący Rady Powiatu Pilskiego był to okres trudny, bo uczyli się jak funkcjonować po reformie samorządowej z '97 roku. Sesje były więc nierzadko bardzo burzliwe i trwały nawet 10 godzin. Mimo skromnego budżetu opierającego się głównie na subwencji drogowej, radni pierwszej kadencji zdecydowali m.in. o budowie drogi z Piły do Kaczor, Zespołu Szkół w Wyrzysku, czy też budowie hali sportowej w Łobżenicy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group