Koniec ze zmianą czasu?

15.10.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Zniesienie zmiany czasu coraz bliżej. Jeśli Sejm przychyli się do projektu Polskiego Stronnictwa Ludowego, to od 1 października 2018 roku w Polsce przez cały rok obowiązywać czas letni. Pomysł został jednogłośnie poparty przez sejmową komisję administracji i spraw wewnętrznych.

- Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie. Obowiązuje we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Islandii i Białorusi. W tym roku tradycyjnie czas zimowy będzie obowiązywał od ostatniej niedzieli października. Zegarki z czasu letniego musimy przestawić w nocy z 28 na 29 października. Przesuwamy je do tyłu. Z godziny 3.00 na godzinę 2.00 - mówi Krzysztof Paszyk, poseł na Sejm RP, Polskie Stronnictwo Ludowe.

Jeśli Sejm przychyli się do projektu Polskiego Stronnictwa Ludowego, to od 1 października 2018 roku w Polsce przez cały rok obowiązywać czas letni. Wszystko teraz zależy od opinii Ministerstwa Spraw Zagranicznych, które ma odpowiedzieć na pytanie, czy ten pomysł jest zgodny z prawem unijnym, które zostało uchwalone w 2001 roku, a bezterminowo reguluje obowiązujące zmiany czasu na letni i zimowy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group