Asta Video Fest

Wałecka policja w darowiźnie przyjmie... psa

27.09.2017   Autor: Redakcja
---

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie, ponownie prowadzi nabór psów do pracy w policji. Zamiast oddać psa do schroniska, oddaj do policji. W akcji uczestniczą również wałeccy funkcjonariusze.

Foksterier, labrador czy owczarki niemieckie i belgijskie - między innymi tej rasy psy mogą dołączyć do pracy w zachodniopomorskiej policji. Czworonogi muszą także spełniać odpowiednie warunki.

- Wiek od ośmiu miesięcy do dwóch lat, pieski muszą się cieszyć dobrym stanem zdrowia, bez ukrytych wad anatomicznych, posiadać aktualne i udokumentowane szczepienia ochronne, pieski nie mogą reagować na bodźce zewnętrzne - wyjaśnia mł. asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.

Chodzi między innymi o strzały z broni. Póki co do zachodniopomorskiej policji z darowizn trafiło osiem psów w tym labradory, owczarki niemieckie i teriery. Psy te przeszły już szkolenie w Centrum Szkolenia w Sułkowicach i są wykorzystywane do wyszukiwania materiałów wybuchowych i narkotyków.

W wałeckiej jednostce pracuje między innymi owczarek belgijski Jerry. Wspólnie ze swoim przewodnikiem patroluje miasto. Często wykorzystywany jest do rozwiązywania spraw związanych z kradzieżą.

- Ostatnie działanie było na terenie gminy Wałcz, było to włamanie doprowadził do przedmiotu, którym sprawcy wywozili fanty - mówi asp. Daniel Grynkiewicz, przewodnik psa służbowego w wałeckiej komendzie.

Przedmiotem tym była taczka. Jerry’emu udało się odnaleźć ją w lesie. Śledztwo w tej sprawie trwa.

Policjanci bardzo często dzięki pomocy psów ustalają także tożsamość sprawcy kradzieży. Wszyscy, którzy chcą przekazać czworonoga do służby w policji mogą skontaktować się z koordynatorem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie lub uzyskać informacje w wałeckiej komendzie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group