Asta Video Fest

Młodzieżówka PiS obradowała w Straduniu

26.09.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Do Stadunia koło Trzcianki zjechali się członkowie Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości z całego kraju. W spotkaniu wziął udział m.in. minister środowiska Jan Szyszko i poseł Tadeusz Dziuba.

Podczas sobotniego spotkania młodzieży wspierającej rządy Prawa i Sprawiedliwości dyskutowano głównie o możliwościach jakie daje Polska, a także omawiano sprawy związane ze strategią forum młodych PiS. Gościem specjalnym był minister środowiska Jan Szyszko.

- Jesteśmy unikatem w jednoczącej się Europie, posiadamy niezniszczone gleby biologiczne gotowe ku temu by produkować żywność najwyższej jakości. Produkcja żywności powinna być naszą domeną, to powinno również tworzyć miejsca pracy w terenach niezurbanizowanych
- tłumaczył Jan Szyszko, minister środowiska, PiS.

Minister środowiska podjął także temat zasobów energetycznych Polski. Jan Szyszko zaznaczył, że niemal 90 proc. zasobów węgla kamiennego unii europejskiej znajduje się na terenie Polski. Podkreślił także kwestię zasobów geotermalnych które przewyższają polskie potrzeby. Nie zabrakło także słów skierowanych bezpośrednio do młodych.

– Forum młodych, czyli młodzież to jest ta grupa osób, która powinna kontynuować tą działalność, którą żeśmy rozpoczęli po wejściu w struktury Unii Europejskiej - dodawał minister.

Podczas spotkania podjęto także tematykę Doliny Noteci. Poseł Tadeusz Dziuba przypomniał o działaniach związanych z próbą wpisania tego terenu na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

- Dziesięć lat temu przygotowano specjalną ekspertyzę w tym kierunku. Niestety po zmianie rządów po przejęciu egzekutywy państwa przez koalicję Platformy Obywatelskiej i PSL-u te prace zarzucono - przekonywał Tadeusz Dziuba, poseł na sejm RP, PiS.

Kilkudziesięciu młodych ludzi, którzy przybyli do Stradunia dyskutowało o tym jak mogą wpłynąć na rozwój Polski.

- Myślę, że młodzież, która w dniu dzisiejszym zagościła u nas, przyjechała z całej Polski i nasze doświadczenie, które w swoim życiu mamy będziemy przekazywać młodszemu pokoleniu ponieważ przyjdzie taki czas, że to oni dojdą do sterów władzy - zapewniał Krzysztof Czarnecki, szef struktur PiS w okręgu pilskim.

Spotkanie w Straduniu było pierwszym ogólnopolskim zjazdem forum młodych Prawa i Sprawiedliwości.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group