Złotowianie będą mieć większe balkony

19.08.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

40 nowych balkonów będzie w bloku przy ulicy Westerplatte w Złotowie. Spółdzielnia Mieszkaniowa Piast wyda na ten cel blisko pół miliona złotych. To jednak nie koniec zmian na złotowskich osiedlach.

- Część bloków posiada większe logie lub balkony. Te zasoby i niektóre na pozostałych osiedlach posiadają takie małe balkoniki, w związku z czym wyszła inicjatywa i prośba od mieszkańców, żeby powiększyć je. Jest taka możliwość i konstrukcyjna, więc zgodnie z decyzją mogliśmy coś takiego rozpocząć w tym roku - tłumaczy Wojciech Buczek, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Piast w Złotowie.

Spółdzielnia na tego typu inwestycje w tym roku przeznacza blisko 2,5 miliona złotych. Obecne balkony w budynku przy ulicy Westerplatte 20, mają zaledwie metr długości i pół metra szerokości. Mieszkańcy apelowali o zmianę, gdyż na takiej małej powierzchni nie mogą nawet wystawić suszarki z praniem. Teraz balkony zostaną poszerzone i wydłużone do 3 metrów. Prace związane z tą inwestycją mają zakończyć się w listopadzie tego roku.

Remontu doczekały się także chodniki przy ulicy Norwida 9, 11 i 13. Na ten cel spółdzielnia wydała kolejne 400 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group