Fałszywy lekarz wyłudził pieniądze od pilanki

27.07.2017   Autor: Redakcja
---

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy usiłowali wyłudzić pieniądze od kobiety, której córka choruje na nowotwór. Jeden z mężczyzn podając się za lekarza, zaproponował konsultację u lekarzy specjalistów za granicą, która miała pomóc w uratowaniu dziecka.

36-letnia kobieta i zwróciła się o pomoc do policji. Mieszkanka Piły opowiedziała o ciężkiej sytuacji rodzinnej, podkreślając, że jej 12-letnia córka choruje na nowotwór oka. Stan dziecka opisała jako bardzo ciężki. Jak przekazała zrozpaczona kobieta lekarze nie widzą szans na uratowanie oka.

- W trakcie spotkania kobieta opowiedziała także o tym, że nieznany jej mężczyzna skontaktował się z nią, składając pewną ofertę. Przedstawił się jako lekarz i zaproponował swoją pomoc, która miała polegać na umówieniu konsultacji z lekarzami specjalistami za granicą. Koszt takich konsultacji miał wynieść 1 tys. złotych. Kobieta miała jeszcze dopłacić 40 euro za przesyłkę i przygotować całą dokumentację medyczną swojej córki, dostarczając do rzekomego lekarza wraz z pieniędzmi - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik pilskiej policji.

Policjanci nabrali poważnych podejrzeń co do intencji rzekomego lekarza. W związku z tym przystąpili do ustaleń i dalszych czynności. W nocy z 26 na 27 lipca br. policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i z Wydziału Kryminalnego oraz Nieetatowej Grupy Realizacyjnej z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali na terenie jednego z powiatów województwa wielkopolskiego, w momencie odbioru pieniędzy, dwóch mężczyzn.

Mieszkańcy województwa wielkopolskiego w wieku 33 i 42 lat trafili do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara więzienia nawet do 8 lat.

fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group