Trwa remont RCK

09.07.2017   Autor: Artur Maras
---

Ruszył remont Regionalnego Centrum Kultury w Pile. Prace w miejskim teatrze potrwają do października. To jednak utrudnia normalne funkcjonowanie placówki. Na efekt końcowy jednak warto poczekać.

- Sala widowiskowa jest zamknięta, więc nie można z tej sali widowiskowej korzystać. Właściwie z niewielu miejsc Regionalnego Centrum Kultury można korzystać. Pracownicy przenoszą wszystkie działania i swoja aktywność w plener. W tej chwili rozpoczynamy od dużego remontu toalet. Prace trwają i wszystko będzie odbywało się etapowo. Prace remontowe mają się zakończyć z końcem października, ufam, że tak będzie. - mówi Stanisław Dąbek, dyrektor RCK

A plany odrestaurowania wnętrz RCK-u są ambitne. Choć teraz obiekt wygląda tak.. to już jesienią ma zmienić się nie do poznania. Największą metamorfozę przejdą toalety. Zmieni się także główny hol oraz korytarze, który nie był modernizowany od 40 lat. Projekt zakłada także powstanie wind dla osób niepełnosprawnych, wymianę stolarki i oświetlenia, zainstalowanie systemu do ekspozycji dzieł sztuki oraz remont szatni i galerii na I piętrze wraz z salą kameralną. Koszt remontu wynosi 2 240 000 złotych, przy czym dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego stanowi 85 procent tej kwoty.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group