16 proc. maturzystów z pilskiego oblało matury

04.07.2017   Autor: Artur Maras
---

W tyk roku do matury w powiecie pilskim przystąpiło 845 osób. Ile z nich zdało egzamin dojrzałości, a ile czeka poprawka? W piątek Centralna Komisja Edukacyjna podała wyniki tegorocznych matur. Najlepiej poszło z językiem polskim, a najgorzej wciąż jest z matematyką.

Najpierw niemal miesięczny maraton maturalny a potem stres i nieprzespane noce w oczekiwaniu na wyniki. Te pojawiły się w miniony piątek.

- Na chwilę obecną zdało 606 osób. Trudno wypowiedzieć się nam o całości matury dlatego, że 135 osób jest uprawnionych do egzaminu poprawkowego, czyli nie udało im się zdać jednego z egzaminów - tłumaczy Łucja Zielińska, dyrektor Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego w Pile.

Dla tych osób druga szansa już w sierpniu. Dopiero wtedy będą znane całościowe wyniki matur, choć już teraz można powiedzieć ze zdaniem którego przedmiotu abiturienci mieli najwięcej problemów.

- Oczywiście nieszczęsna matematyka, z której najwięcej osób zdaje egzamin poprawkowy - dodaje Łucja Zielińska.

I to najwięcej tych z kierunków humanistycznych. W tym roku w powiecie pilskim do matury przystąpiło 845 osób. Około 16 procent z nich maturę oblało co jest porównywalne z rokiem poprzednim. Najgorzej mają jednak Ci z tegorocznych maturzystów, którym powinęła się noga na więcej niż jednym z obowiązkowych przedmiotów. Dla takich osób szansa na zdanie matury dopiero za rok. W liceum przy Wincentego Pola w Pile, takich osób jest niewiele.

- Możemy powiedzieć, że z tych 166 osób, które w tym roku matury nie zdało to w naszej szkole nie zdały 4 osoby. Oprócz tego mamy też 11 osób, które uzyskały uprawnienia do poprawki ponieważ nie zaliczyły jednego z pięciu obowiązkowych egzaminów
- mówi Paweł Jarczak, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile.

Ze wstępnych danych wynika, że maturzyści z powiatu pilskiego większych problemów nie mieli z ęzykiem polskim, z którego zdawalność wyniosła aż 94 proc. Równie sprawnie poszło z językiem obcym, który zdało 92 proc. osób. Matematykę zdało już tylko 79 proc. maturzystów z powiatu. Najgorszą zdawalność matur odnotowano w technikach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group