Asta Video Fest

Brawurowa akcja pilskiego policjanta

29.06.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Policjant pilskiej komendy w ostatniej chwili uratował życie swojej sąsiadce. Przeskakując kilka balkonów wszedł do mieszkania kobiety przez uchylone okno.

St. sierż. Artur Nicpoń miał wolny dzień. W godzinach przedpołudniowych, gdy wychodził ze swojego mieszkania, na klatce schodowej usłyszał dziwne odgłosy, które go zaniepokoiły. Natychmiast postanowił odnaleźć miejsce, z którego te głosy dochodzą. Funkcjonariusz po kolei dochodził do drzwi sąsiadów i w pewnym momencie, gdy zatrzymał się przy drzwiach jednego z mieszkań na pierwszym piętrze, usłyszał, że ktoś cicho próbuje wołać pomocy i prawdopodobnie ma problemy z oddychaniem. Policjant chciał otworzyć drzwi. Były jednak zamknięte. Następnie próbował nawiązać kontakt z osobą w mieszkaniu, ale bezskutecznie. Funkcjonariusz błyskawicznie wrócił do swojego mieszkania, wyszedł na balkon i przechodząc przez kilka innych balkonów, wszedł przez uchylone okno do mieszkania sąsiadki. 76-lenia kobieta leżała między łazienką a korytarzem, miała problemy z oddychaniem. Z ogromną trudnością powiedziała policjantowi, że zakrztusiła się pokarmem, zasłabła i upadła na podłogę. Po chwili dodała jeszcze, że w wyniku tej sytuacji prawdopodobnie doszło do paraliżu dolnych kończyn. Policjant powiadomił pogotowie ratunkowe. Chwilę później na miejsce przybyły służby medyczne, które zabrały starszą kobietę do szpitala – relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Starszy sierżant Artur Nicpoń pełni służbę w policji od ponad 7 lat, obecnie w Wydziale Dochodzeniowo – Śledczym na stanowisku technika kryminalistyki.

źródło i fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group