Niepełnosprawni rywalizowali ze sobą

25.06.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Turniej Sportowo-Rekreacyjny Osób Niepełnosprawnych już na stałe wpisał się do kalendarza imprez organizowanych w powiecie pilskim. W tym tygodniu, w Szkole Podstawowej numer 12 w Pile odbyła się już jego 9 edycja. Organizatorem zawodów są Warsztaty Terapii Zajęciowej Caritas.

- Dla nas taka konkurencja, wydaje się bardzo rekreacyjna dla nich to jest poważny start, poważne zawody. Nazywamy to szumnie turniejem i to wszystko jest zorganizowane jak prawdziwa olimpiada. Są puchary, nagrody więc oni są już tak zmotywowani, żeby wygrać i bardzo się starają - mówi Anna Pietrzak, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pile

Zawody skierowane są do osób o małej sprawności fizycznej lub poruszających się na wózkach. Turniej jest doskonałą możliwością do umożliwienie niepełnosprawnym startu w prawdziwych zawodach sportowych, walki fair play oraz integracji. Uczestnicy musieli zmierzyć się między innymi z układaniem puzzli, biegiem wahadłowym czy strzałem piłką na bramkę do unihokeja. W zmaganiach wzięły udział drużyny reprezentujące warsztaty terapii zajęciowej, szkoły specjalne i z oddziałami integracyjnymi oraz środowiskowe domy samopomocy z całego regionu.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group