Asta Video Fest

Widowiskowe ćwiczenia strażaków z regionu

15.06.2017   Autor: Redakcja
---

Przy granicy powiatów czarnkowsko-trzcianeckiego i pilskiego zorganizowano i przeprowadzono wspólne ćwiczenia taktyczno-bojowe. Zgodnie ze scenariuszem, na drodze powiatowej pomiędzy miejscowościami Kruszewo (gm. Ujście), a Romanowo Górne (gm. Czarnków) doszło do zderzenia trzech pojazdów osobowych, którymi podróżowało łączenie 10 osób.

W wyniku zdarzenia i deformacji pojazdów, część osób została unieruchomiona w swoich samochodach, dodatkowo jedno z aut stanęło w płomieniach. Zadaniem strażaków, którzy przybywali na miejsce było przede wszystkim triage - segregacja medyczna osób poszkodowanych, a następnie udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy według ustalonej kolejności.

W miarę przybywania na miejsce kolejnych zadysponowanych zastępów, strażacy ugasili pożar i przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do osób poszkodowanych pozostających w samochodach.

Ćwiczenia były doskonałą okazją do sprawdzenia procedur i umiejętności w sytuacji wypadku drogowego z dużą ilością osób poszkodowanych.

Opr. i fot. kpt. Paweł Kamiński, KP PSP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group