Manufaktura Dobrych Usług działa w Pile

14.06.2017   Autor: Redakcja
---

5 osób znalazło zatrudnienie w Manufakturze Dobrych Usług. Dziś ją oficjalnie otwarto w pilskim Inwest-Parku.

Manufaktura Dobrych Usług to spółka non-profit, której głównym udziałowcem jest Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej w Pile, działające przy Zakładzie Aktywności Zawodowej.

- Z uwagi na ograniczenia lokalowe i prawne zwiększenie liczby osób zatrudnionych w ZAZ przy ulicy Węglowej w Pile nie jest możliwe, zarazem ciągle wiele osób niepełnosprawnych składa podania o przyjęcie do pracy w ZAZ. Osoby te często posiadają stopień niepełnosprawności, który zgodnie z ustawą o rehabilitacji nie zezwalał na ich zatrudnienie w zakładzie. Właśnie w tym celu powstała Manufaktura Dobrych Usług, która ma także umożliwić przejście pracownikom zakładu kolejnych etapów rehabilitacji zawodowej - tłumaczy Jagoda Oburota, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Pile.

W manufakturze na początek zatrudnienie znalazło 5 osób niepełnosprawnych w pełnym wymiarze czasu pracy i jedna osoba na stanowisku kierownika produkcji w wymiarze ¼ etatu. MDU będzie świadczyła usługi z zakresu krawiectwa i haftu.

Manufaktura planuje w przyszłości rozszerzyć działalność o branże konfekcjonowania, pakowania produktów, elektromontażu oraz usług porządkowych.

fot. Jagoda Oburota, rzecznik Urzędu Miasta w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group