Można wybierać inwestycje z budżetu obywatelskiego

13.06.2017   Autor: Artur Maras
---

Ruszyło głosowanie na wybrane przez komisję konkursową propozycje w budżecie obywatelskim w Pile. To już piąta edycja. Przez ten czas mieszkańcy, co roku mogli oddawać swoje głosy na inwestycje, które zmieniały ich najbliższe otoczenie.

W ubiegłych latach pośród wybieranych projektów dominowały te związane z infrastrukturą jak choćby chodniki i ścieżki rowerowe, czy przebudowa ulic. W tym roku, do rozdysponowania na inwestycję przez mieszkańców miasta także są 3 miliony złotych.

- Przypomnę, że do tej pory wydaliśmy w sumie 11 mln zł. To mieszkańcy rozdysponowali tę kwotę, a przed nami kolejne 3 mln zł., czyli łącznie to będzie już 14 mln w ramach budżetu obywatelskiego, nie wliczając w to wcześniejszych programów, które były realizowane w pierwszej kadencji - podkreśla Piotr Głowski, prezydent Piły.

Do tegorocznego budżetu mieszkańcy zgłosili 177 projektów, jednak zespół opiniujący finalnie wyłonił z nich 107 zadań, które spełniały zasady zawarte w regulaminie. Projekty zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza to zadania, których koszt realizacji wyniesie do 30 tys. zł, a drugie to zadania, to te które powinny zmieścić się w przedziale od 30 tys. zł do 300 tys. zł.

- Są siłownie zewnętrzne, są place zabaw, chodniki, parkingi, infrastruktura rowerowa
- wymienia Bartosz Mirowski, koordynator budżetu obywatelskiego.

Głosować na konkretne propozycje można w filiach Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, mobilnych punktach informacyjnych, lub poprzez stronę internetową.

Jedna osoba może oddać maksymalnie 5 głosów na zadania osiedlowe i 5 głosów na zadania małe. Zostaną zrealizowane te z nich, które w wyniku głosowania uzyskają największe poparcie mieszkańców.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group