Polonia podejmie swoją imienniczkę

22.04.2017   Autor: Mateusz Ryczek
---

W niedzielę Euro Finannce Polonia Piła podejmie swoją imienniczkę z Bydgoszczy w ramach trzeciej kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Faworytem derbów wydaje się być zespół Tomasza Żentkowskiego, jednak goście znad Brdy liczą na pierwsze punkty w sezonie 2017. 

Obie drużyny mają za sobą po jednym spotkaniu. W Lany Poniedziałek warunki atmosferyczne przeszkodziły w odjechaniu wielu meczów Ekstraligi, Nice 1. Ligi Żużlowej oraz 2. Ligi Żużlowej. Nie odbyły się między innymi spotkania w Pile i Bydgoszczy.

Na inaugurację tegorocznych rozgrywek ekipa znad Gwdy pokonała w Rzeszowie tamtejszą Stal (47:42). Wówczas brylowała czwórka żużlowców: Tomasz Gapiński, Adrian Cyfer, Wadim Tarasienko oraz Norbert Kościuch. W obliczu bardzo słabej dyspozycji formacji młodzieżowej (zarówno Kacper Grzegorczyk, jak i Paweł Staniszewski w stolicy województwa podkarpackiego nie zdobyli ani jednego oczka) o wynik zadbali seniorzy. Każdy z nich zdobył dwucyfrową liczbę punktów.

Z kolei Polonia Bydgoszcz wysoko uległa w wyjazdowej potyczce z Grupą Azoty Unią Tarnów (31:59). W zespole Gryfów najjaśniejszymi postaciami był Rosjanie - Wiktor Kułakow oraz Andriej Kudriaszow. Ten pierwszy zapisał na swoim koncie dwanaście punktów i jedno bonusowe oczko, a drugi siedem punktów i dwa bonusy. Obaj wydają się być najlepszymi zawodnikami, którymi na tę chwilę dysponuje Jacek Gollob. W zeszłej kampanii zdobyli po dziesięć oczek przy Bydgoskiej (górą byli ostatecznie pilanie).

Szansę na występ przed pilską publicznością dostaną dwaj zawodnicy mający za sobą jazdę w drużynie z północnej Wielkopolski: Marcin Jędrzejewski oraz Oskar Ajtner-Gollob. Ten pierwszy zdobywał punkty dla Victorii Piła w 2012, a drugi w 2014 roku. Obaj wystąpili w zeszłym sezonie w grodzie Staszica. Jędrzejewski zdobył wówczas trzy punkty, a Ajtner-Gollob, który w jednym z biegów nominowanych jechał u boku swojego ojca, zainkasował siedem oczek. Dla 22-latka będzie to pierwszy występ w obecnym sezonie, a także debiut w roli seniora. W meczu z Unią Tarnów zamiast niego wystąpił Mikołaj Curyło. Słaba forma wychowanka Gryfów sprawiła jednak, że Jacek Gollob postawił na swojego syna.

W awizowanym składzie przyjezdnych są również: Mateusz Jagła, Damian Adamczak i Patryk Sitarek. Dla całej trójki będzie to pierwszy występ na pilskim owalu.

Zespół z miasta nad Brdą i Wisłą będzie musiał radzić sobie bez Tomasza Orwata, który wypadł na kilka tygodni z powodu urazu doznanego w trakcie jednego z punktowanych treningów. Innym nieobecnym jest Michał Szczepaniak. Co prawda najlepiej punktujący jeździec Polonii Piła jest w składzie awizowanym na derbowy pojedynek, ale wciąż zmaga się z kontuzją i najprawdopodobniej Tomasz Żentkowski skorzysta z zastępstwa zawodnika. Wówczas miejsce Szczepaniaka zajmie Brady Kurtz. 20-letni Australijczyk znajduje się w wysokiej formie i jest jednym z odkryć obecnych rozgrywek w Anglii.

Początek derbów pomiędzy Polonią Piła a Polonią Bydgoszcz w niedzielę o 14:45.

 

Polonia Bydgoszcz
1. Viktor Kulakov
2. Andrey Kudriashov
3. Oskar Ajtner-Gollob
4. Damian Adamczak
5. Marcin Jędrzejewski
6. Patryk Sitarek
7. Mateusz Jagła

Euro Finannce Polonia Piła
9. Adrian Cyfer
10. Michał Szczepaniak
11. Norbert Kościuch
12. Wadim Tarasenko
13. Tomasz Gapiński
14. Kacper Grzegorczyk
15. Paweł Staniszewski

Przeczytaj więcej o: polonia, polonia piła, derby, polonia bydgoszcz, nplz, n1lz,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group