Co w kulturze w tym tygodniu?

14.04.2017   Autor: Redakcja
---

Mecz żużlowy, koncert bluesowy, awangarda i powieści kryminalne - oto co nas czeka w nadchodzącym tygodniu.

SOBOTA
Wałcz
- klub Thestylacja godz. 21.00 - koncert Mirka Nalepy - Nalepa Band. Koncert będzie poświęcony twórczości Tadeusza Nalepy, który zmarł przed dziesięcioma laty. Podczas koncertu usłyszymy legendarne utwory Breakout-ów oraz autorskie kawałki zespołu.

PONIEDZIAŁEK
Piła - stadion żużlowy
godz. 12.30 pierwszy mecz Euro Finannce Polonii Piła w sezonie 2017 na własnym torze. Podejmujemy Orła Łódź, z którym w ubiegłym sezonie pilska drużyna dwukrotnie przegrała. Czas na rewanż.

ŚRODA
Piła - RCK - V Festiwal Kryminału „Kryminalna Piła 2017”.
Festiwal zainauguruje spotkanie w Regionalnym Centrum Kultury z Ryszardem Ćwirlejem. Podczas spotkania uczestnicy uzyskają odpowiedź na pytanie „Czy przedwojenna Piła mogła zmienić bieg historii?” Przez kolejne dni będziemy mogli obejrzeć filmy z wątkiem kryminalnym m.in. „Jestem mordercą” i „Małżeńskie porachunki”, wziąć udział w spotkaniach z autorami najlepszych polskich kryminałów, zobaczyć starcie Agnieszki Pruskiej z Robertem Małeckim w „Literackim ringu” oraz wziąć udział w Kryminalnej Grze Miejskiej. Impreza potrwa do 22 kwietnia.

CZWARTEK
Piła
- o godzinie 11.00 w Regionalnym Centrum Kultury w Pile - seans „Ostatni będą pierwszymi”. Dwójka przyjaciół, a zarazem zawodowi łowcy nagród, otrzymują zlecenie odzyskania telefonu komórkowego, który zawiera informacje kompromitujące jego wpływowego właściciela. Poszukiwania zaprowadzą ich do przedziwnego miasteczka i dziwnych mieszkańców. Na ich drodze staną romantyczni bezdomni, spragniona miłości samotna kobieta, tajemniczy mężczyzna, który nazywa siebie Jezusem i… lokalni gangsterzy. Jak Panowie odnajdą się w tej skomplikowanej sytuacji? I czy zdążą wykonać zadanie przed zapowiedzianym końcem świata?

Piła - Rockopolis - godz. 20.00 pierwszy koncert z serii Awangarda. Tego dnia na pilskiej scenie w Rockopolis zagra rosyjska grupa Rada & Ternovnik i będzie to jedyny koncert w Polsce. W 2011 roku zespół zagrał koncert w Pile występując w duecie a teraz pojawi się, jako trio. Rada & Ternovnik ma w swojej dyskografii już kilkanaście płyt wypełnionych różnymi formami muzycznymi, chociaż budowanymi na tym samym fundamencie, czyli na rosyjskiej muzyce ludowej. Zespół przedstawi nowy program wypełniony starszymi kompozycjami, ale w nowych wersjach aranżacyjnych.

fot. materiały prasowe Rada & Ternovnik

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group