Jak zatrudnić Ukraińców w firmie?

06.04.2017   Autor: Artur Maras
---

Ponad 150 osób wzięło udział w szkoleniu organizowanym przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski wraz z innymi podmiotami. Spotkanie dotyczyło prawa pracy oraz zatrudniania cudzoziemców, w tym Ukraińców, którzy stają się dla polskich przedsiębiorców nie oszczędnością, a koniecznością.

- Jeśli chodzi o bezpieczeństwo i higienę pracy, nigdy za wiele szkoleń, czy informacji na ten temat. Jeśli chodzi o zatrudnianie obcokrajowców, temat jak najbardziej nośny, jak najbardziej na czasie. Pomimo tego, że temat stał się popularny już kilka lat temu to cały czas są przedsiębiorcy, którzy nie wiedzą jak odnaleźć się w gąszczu dokumentów i procedur związanych z zatrudnieniem obcokrajowców - mówi Sławomir Wojnowski, członek Izby Gospodarczej Północnej Wielkopolski.

Według danych Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, pomimo napływu ponad 1,3 mln cudzoziemców w 2016 roku to nadal 33 proc. przedsiębiorstw w Polsce ma problemy ze znalezieniem pracowników, którzy w większości przypadków wyjechali za granicę, gdzie na tych samych stanowiskach zarabiają lepiej. Stąd uzupełnianiem wakatów siłą roboczą zza wschodniej granicy mają być zainteresowane już 4 na 10 firm.

W szkoleniu w Pile wzięło udział niemal 150 osób. Spotkania mają charakter otwarty. Kolejne dotyczące zatrudniania obcokrajowców już 12 kwietnia. Dzień wcześniej z kolei odbędzie się speed biznes meeting, gdzie osoby zainteresowane kupnem lub sprzedażą usług mogą nawiązać w szybki i łatwy sposób biznesowe kontakty.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group