Wpadli kolejni dilerzy narkotyków

21.02.2017   Autor: Redakcja
---

Pilscy kryminalni namierzyli 28-latka będącego w posiadaniu znacznych ilości narkotyków. W czasie przeszukania samochodów i mieszkania mężczyzny policjanci zabezpieczyli tabletki extasy, amfetaminę i marihuanę. Wcześniej w ręce policji wpadł 23-latek, który sprzedawał narkotyki nieletniemu.

Policjanci z z Piły w mieszkaniu 28-letniego pilanina oraz w jego dwóch samochodach zabezpieczyli 119 tabletek extasy, około 30 gramów amfetaminy i niewielkie ilości marihuany.

- Podejrzany był już w przeszłości wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał też karę pozbawienia wolności
- potwierdza mł.asp. Magdalena Marchwant, rzecznik prasowy pilskiej policji.

Kryminalni na poczet przyszłych kar zabezpieczyli kilka tysięcy złotych. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Pilanin trafił do aresztu na 3 miesiące.

Natomiast policjanci z Łobżenicy i Wyrzyska zatrzymali 23-letniego dealera narkotykowego. Mężczyzna sprzedawał używki 16-latkowi. Na podstawie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego sąd aresztował go na 3 miesiące.

Na wniosek śledczych i złotowskiej prokuratury sąd aresztował 23-latka na okres 3 m-cy. Mężczyźnie grozi wieloletnie więzienie, gdyż sprzedaż narkotyków osobie małoletniej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej to zbrodnia zagrożona karą pozbawienia wolności od 3 do 10 lat. Wcześniej zatrzymany był już karny za przestępstwa kryminalne.

fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group