Wyrzuceni na bruk?

11.02.2017   Autor: Jakub Sierakowski
---

Najemcy z Inwest-Parku wyrzucani na bruk – tak brzmiał tytuł artykułu w jednej z lokalnych gazet. Jak się okazuje, sytuacja wcale nie wygląda tak dramatycznie. Cała sprawa dotyczy ujednolicenia czynszu i remontu pięter w budynku.

Ujednolicenie i podwyżka czynszu dotyczy najemców z 7 i 8 piętra w Inwest-Parku. Według władz spółki to efekt podwyżek opłat, jakie musi ponosić sam właściciel, chociażby za ogrzewanie, czy prąd. Kosztować będzie też remont, który czeka jedno z pięter. Sama podwyżka, w większości przypadków ma wynosić około 5 złotych za metr.

- Najemcy 7 i 8 piętra Inwest-Parku, zostali poinformowani o tym, że będą wprowadzone zmiany w wysokości czynszu. Te zmiany polegały na ujednoliceniu stawki czynszu do 30 zł netto za metr kwadratowy. Zmiany objęły 19 podmiotów, które zasiedlały 7 i 8 piętro Inwest-Parku. - tłumaczy Jagoda Oburota, Urząd Miasta Piła

Najemcy z 7 piętra otrzymali wypowiedzenia umowy, w związku z remontem. Jest on koniecznością, a wszystko ze względu na kiepski stan techniczny. Ściany na wspomnianym piętrze pamiętają jeszcze lata 70 – te. Jak mówią sami najemcy – nie czują się wywalani na bruk. Nie ukrywają jednak, że sytuacja nie jest dla nich komfortowa.

- My dalej będziemy tutaj wynajmować pomieszczenia. Rozumiemy również potrzeby zmian i rozwoju budynku Inwest-Parku. Tym samym dla mnie osobiście jest logicznym, to że w Inwest-Parku dokonują się zmiany, zmiany na lepsze. - mówi jeden z najemców, Paweł Prokopowicz

Według reprezentującej Inwest-Park Edyty Musiał, w całej tej sprawie spółka idzie na rękę najemcom. W przypadku problemów ze znalezieniem nowego miejsca na prowadzenie swojej działalności proponowano im lokale zastępcze. Prezes spółki odrzuca także wszelkie zarzuty gazety o wyrzucaniu najemców na bruk.

- Nikt nie został wyrzucony na bruk. Wszystkie umowy, dzierżawy zostały podpisane i wypowiedziane, zgodnie z literą prawa. Prawda jest taka, że jeżeli był najemca, który miał umowę podpisaną z miesięcznym okresem wypowiedzenia, my wydłużyliśmy ją do 3 miesięcy, na jego prośbę, jeżeli takowa się pojawiła. - tłumaczy
Edyta Musiał, Inwest-Park

Jak się więc okazuje, doniesienia medialne w tej sprawie były przesadzone. Świadczyć może też o tym fakt, że najprawdopodobniej 12 z 19 najemców, których ta sprawa dotyczy, zostanie w Inwest-Parku i w dalszym ciągu będzie tam prowadzić swoją działalność.

Przeczytaj więcej o: inwest park piła, dowcip, parac pila, biura pila,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group