Choinka na śmietnik? Tylko do piątku

31.01.2017   Autor: Redakcja
---

Altvater w piątek odbierze choinki wystawione przez mieszkańców Piły po świętach. Specjalna zbiórka choinek zostanie zorganizowana na prośbę mieszkańców domów jednorodzinnych, Pilskich Spółdzielni Mieszkaniowych oraz Urzędu Miasta Piły.

3 lutego, czyli w najbliższy piątek pracownicy Altvater Piła odbiorą wszystkie drzewka wystawione przed posesje lub do altanek śmietnikowych. Jest to dodatkowa akcja nieujęta w harmonogramach odbioru.

- Choinki należy wystawić do godziny 10.00 rano. Przed wyniesieniem choinki do odbioru mieszkańcy powinni usunąć z nich wszystkich elementy dekoracyjne, czyli bombki, świetełka itp. - przypomina Marta Czerwińska, specjalista ds. Komunikacji Eneris.

Mieszkańcy, którzy zdecydują się na oddanie naturalnej choinki w późniejszym terminie, mogą to zrobić w ramach zbiórki odpadów biodegradowalnych. W przypadku drzewek przekraczających wysokość 120 cm należy oddzielić ich gałęzie, pociąć pień i umieścić je w  brązowym pojemniku lub worku, bądź też przekazać służbom komunalnym w terminach oznaczonych do odbioru odpadów wielkogabarytowych. W dniach tej zbiórki można oddać również drzewka sztuczne, niezależnie od ich wysokości.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group